Warunki
uczestnictwa
Zgłoszenie
uczestnictwa
Informacje
o firmie
Ceny
skipassów
Forum Galeria Informacje
praktyczne
Kontakt
 
ZIMA 2009/2010
samolot
autokar
 
 Masz pytania ???
 Zadzwoń lub napisz...

tel (22) 828-09-25
         (22) 827-73-43
      info@espacetrans.pl

gg Magda 2913390

gg Paweł 1573690
konsultantgg Emilka 467807
konsultantgg Łukasz 10837147


 
 

Wpisz e-mail jeżeli chcesz
otrzymywać informacje o
promocjach i nowych wyjazdach

 
Sölden

Apartamenty Falkner      


Dolina Ötztal to jeden z piękniejszych zakątków całego Tyrolu i zarazem jeden z najgęściej zaludnionych. Dolina usytuowana pomiędzy dumnymi górami strzeże granicy z Republiką Włoch. Niewątpliwie uroku dodają jej liczne lodowce skrzące się w słońcu pomiędzy strzelistymi szczytami oraz malownicze wioski położone wzdłuż brzegów rzeki Ötztaler Ache. Jest to prawdziwy raj dla miłośników gór - alpinistów, turystów pieszych i narciarzy.

Piękno całej okolicy tworzą przede wszystkim kolejno rozlokowane kurorty wypoczynkowe. Wśród nich najbardziej popularnym jest Sölden, usytuowany na wysokości 1377 m n. p. m. Stąd kolejką linową Gaislachkogel możemy wznieść się ponad 3000 m i podziwiać zapierającą dech w piersiach całą panoramę Alp Ötzalskich. Zaledwie trzy kilometry dalej znajduje się kolejny mały ośrodek - Zwieselstein, skąd z kolei prowadzą liczne szlaki na najwyższy punkt w tym regionie, którym jest Wildspitze ( 3774 m n.p.m.). Następnie kierując się na południe docieramy do kompleksu złożonego z trzech wiosek rozlokowanych na różnych poziomach. Pierwszą jest Untergurgl, drugą Obergurgl, a trzecią Hochgurgl. Dwie ostatnie połączone szybką kolejką gondolową, pozwalają na sprawne przemieszczanie się pomiędzy kurortami. Zimą jest to szczególnie atrakcyjne, gdyż bez ściągania butów narciarskich można znaleźć się w przeciągu 15 minut w innym otoczeniu.

Sölden to serce doliny Ötztal, malowniczy zakątek pośród majestatycznych gór. Jest to przede wszystkim mekka miłośników białego szaleństwa na najwyższym poziomie, czego dowodem są liczne imprezy organizowane o randze światowej. To tu znajduje się zimowa arena na wysokości ponad 3000 m npm. dla profesjonalistów, freeriders'ów i szalonych ludzi. Drużyny narodowe z Austrii, Niemiec, Szwajcarii oraz innych krajów trenują właśnie na tutejszych stokach lodowców - Rettenabach lub Tiefenbach - oczekując z napięciem sportowych top-wydarzeń jak: Narciarski Puchar Świat - FIS Skiworldcup, Boardercross ISF, Puchar Świata w Narciarstwie Synchronicznym, czy Puchar Świata w Saneczkarstwie na naturalnym torze saneczkowym.Sölden wraz z otaczającymi go przysiółkami Hochsölden, Zwieselstein i Vent to prawdziwe skupisko stężonej, zimowej energii. Niewiele alpejskich miasteczek ma tak bogatą ofertę zimową na najwyższym poziomie jak Sölden. Jest tu wszystko, o czym marzy "narciarska dusza": centrum narciarskie i świat snowboardu, 100- procentowa gwarancja śniegu, najnowsza infrastruktura, narty nocą, trasy biegowe, imprezy towarzyszące, bogate apres-ski, ośrodek welness w nowej termie Aqua Dome w Längenfeld oraz bezgranicznie dużo dobrej zabawy! Kołysząc się na nartach w promieniach słońca wszystko jest możliwe: od firnu, aż po pulchny śnieg. Obojętnie czy wybór padnie na wypoczynek w dolinie, czy szaleństwo na stoku - świat lodowców będzie wielką przyjemnością. W dolinie mogą kwitnąć już krokusy, podczas gdy w górze, lodowce lśnią w alpejskim słońcu. Przez cały rok hasło " Snow, Fun & Sun " jest aktualne!

Region Sölden - Ötztal-Arena wraz z lodowcem Rettenbach i Tiefenbach -

144 km tras narciarskich: Trasy trudne - 26 km, Trasy średnie - 73 km, Trasy łatwe - 45 km

Kolejki liniowe - 7, wyciągi krzesełkowe - 19Narciarstwo alpejskie: *****
Narciarstwo pozatrasowe ***
Narciarstwo biegowe: **
Snowboard: *****